Marcel Hossa sa podieľal gólom na triumfe Rigy, Lev zdolal Dinamo

21.09.2013 Celý región

Moskva 21. septembra (TASR) - Slovenský reprezentačný brankár Rastislav Staňa neuspel s tímom CSKA Moskva v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti Torpedu Nižnyj Novgorod a nezabránil domácej prehre 1:2.

Tridsaťtriročný brankár odchytal v drese CSKA celé stretnutie, inkasoval dva góly a pripísal si 20 úspešných zásahov.

Ďalší Slovák Marcel Hossa naštartoval Dinamo Riga otváracím gólom duelu v 12. minúte za víťastvom proti Víťazu Podolsk. Tridsaťjedenročný útočník strávil na ľade takmer dvadsať minút, počas stretnutia ohrozil bránku Podolsku iba raz a bol z toho gól. Lotyšský zástupca v KHL zvíťazil napokon 6:1.

Obhajca Gagarinovho pohára Dinamo Moskva prehral po výbornom vstupe do nového ročníka KHL už tretí zápas za sebou, na ľade pražského Leva prehrali Moskovčania 1:2. Slovenský obranca Dominik Graňák strávil na ľade počas zápasu takmer celú jednu tretinu, do štatistík si však pripísal len jedno vylúčenie.

KHL - sobota:
CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Grigorenko - 18. Salminen, 52. Potapov

Dinamo Riga - Víťaz Podolsk 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Góly: 12. HOSSA, 18. Robinson, 23. Cibulskis, 32. Niživijs, 38. Szczechura, 56. Szczechura – 27. Malevič

HC LEV Praha - Dinamo Moskva 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 13. Cingel, 24. Kapanen - 34. Pestuško